Zapraszamy na wystawy Wydziału Sztuki podczas Cracow Art Week Krakers 2023

Zapraszamy na wystawy Wydziału Sztuki UP współtworzące tegoroczny Cracow Art Week Krakers.

W niezwykłym budynku dawnej Poczty Głównej prezentujemy „Połączenia” – wystawę sztuki i designu, która jest opowieścią o tym szczególnym dla historii Krakowa miejscu. Dzięki współpracy z Zeitgeist Asset Management prezentujemy dzieła, które współgrają z atmosferą, znaczeniem i miastotwórczą energią budowli, mówią o połączeniach społecznych, komunikacji i projektowaniu wzajemnych relacji i oddziaływań. Wraz z CSW Wiewiórka na „Wystawie Ornitologicznej” w innej specjalnej przestrzeni – zabytkowej willi przy ulicy Św. Bronisławy, chcemy zaprosić gości do burzy mózgów na temat opcji powrotu natury w obręb miejskich osiedli a w Składzie Solnym współdziałamy z artystami z ogarniętej wojną Ukrainy użyczając im w ramach Festiwalu Krakers przestrzeni do prezentacji plakatów komunikujących ukraińską perspektywę teraźniejszości. Nasze prezentacje bezkompromisowo wcielają w życie krakersowe „zwycięstwo sztuki”, która staje się formułą twórczej interpretacji dziedzictwa, wpływania na trudną teraźniejszość i projektowania przyszłości.

Do zobaczenia na wernisażach!