mgr Adam Żądło „Makietowanie Rzeczywistości”

ZAPROSZENIE
Wystawa jest formą upublicznienia pracy doktorskiej mgra Adama Żądło „Makietowanie Rzeczywistości” zrealizowanej na Wydziale Sztuki, Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.
Promotor rozprawy : dr hab. Sebastian Wywiórski, prof. UP
Otwarcie wystawy : 27 stycznia 2023r. godzina 18.00
Galeria Sztuki Współczesnej
Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu
ul. Piłsudskiego 20, Myślenice

Współcześnie prawdy o rzeczywistości szukamy najczęściej w sieci, w cyfrowym świecie. Jean Baudrillard twierdził, że to nadmiar rzeczywistości powoduje, że przestajemy w nią wierzyć. Co powstaje z połączenia cyfrowych światów z konserwatywnymi ludzkimi zmysłami? Instalacja składa się z obiektów w przestrzeni wirtualnej (dostępnych poprzez VR) oraz fizycznej, wykorzystujących technologię rzeczywistości mieszanej (MR).
Równolegle zapraszamy na wernisaż wystawy pięciu serii fotograficznych Adama Żądło – największej do tej pory wystawy indywidualnej wielokrotnie nagradzanego artysty. Wystawa fotografii będzie otwarta od 27.01.2023 do 20.02.2023.