mgr Mateusz Rafalski „Najgorsza wystawa jaką widziałem”

Wystawa jest formą upublicznienia pracy doktorskiej mgra Mateusza Rafalskiego „Gorsze dzieci” zrealizowanej na Wydziale Sztuki, Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.
Promotor rozprawy : prof. dr hab. Halina Cader-Pawłowska
Otwarcie wystawy: 13 grudnia 2022r. (wtorek) godz.12:00 Sala Otwarta ASP Katowice, Raciborska 50
Wystawa będzie otwarta : od 12 do 20 grudnia 2022r.

„Najgorsza wystawa jaką widziałem”
Na najgorszej wystawie portretowane indywidua plują, smarkają i donoszą na siebie nawzajem. Na obrazku jak z widokówki, bałtyckie mewy gardzą policją a poczciwa, polska kaczka z dumą nosi podrobioną czapkę z daszkiem. W kącie ktoś cicho przeklina a banda dresiarzy korzysta z przerwy semestralnej w Wyższej Szkole Robienia Hałasu. W trakcie zwiedzania można stracić rachubę czasu, a każda godzina może okazać się tą ostatnią. Na Najgorszej wystawie jaką widziałem, nawet miłość jest toksyczna.
Prezentowane prace, inspirowane znaleziskami z rzeczywistości, tworzą wieloelementową i osobliwą kolekcję. Choć przedstawiony świat wydaje się brzydki, a nawet wrogi, nie można odmówić mu specyficznego poczucia humoru, możliwe jest więc darzenie go sympatią.