NAGRODY DLA ARTYSTÓW Z WYDZIAŁU SZTUKI

Miło nam poinformować o nowych nagrodach uzyskanych przez pracowników Wydziału Sztuki.

Dr hab. Kinga Łapot-Dzierwa, Prof. UP została uhonorowana Międzynarodową Nagrodą Fridy Kahlo – International Prize Frida Kahlo, przyznaną przez Art International Contemporary (uroczystość wręczenia nagrody miała się odbyć 5 kwietnia 2020 Teatro Filodramatici di Milano w Mediolanie) oraz Międzynarodową Nagrodą Leonarda da Vinci (3. edycja) przyznawaną przez Art International Contemporary Magazine artystom z całego świata, wyróżniającym się swoją działalnością twórczą i pasją. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 25 stycznia 2020 roku w Pałacu Borghese we Florencji.

Dr Przemysław Paliwoda otrzymał za serię grafik cyfrowych nagrodę główną, regulaminową Międzynarodowego Przeglądu Ekslibrisu Cyfrowego Ex DIGITALIS Salon 2019, organizowanego przez Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu oraz Związek Polskich Artystów Plastyków.

Dr Daria Malicka została stypendystką XVII Edycji Programu „Młoda Polska”.  Nagroda jest formą uznania dla dotychczasowych osiągnięć artystycznych przyznawaną w ramach programu stypendialnego Narodowego Centrum Kultury – stypendium przyznane w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

Program przeznaczony jest dla młodych (do 35 roku życia) artystw, ktrzy mają w swoim dorobku wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki, ktrą uprawiają (film, fotografia, literatura, muzyka, sztuki wizualne, taniec i teatr).
www.nck.pl

Serdecznie gratulujemy!