Graficzki. Heroiny i Heroinki – wystawa

Serdecznie zapraszamy na wystawę Graficzki. Heroiny i Heroinki on line na której zobaczymy prace, m.in. prof. Haliny Cader-Pawłowskiej, dr hab. Małgorzaty Niespodziewanej-Rados, prof. UP, dr hab. Agnieszki Dutki, dr Anny Sadowskiej, dr Bogny Sroki-Muchy, dr Eweliny Małysy, dr Anny Juszczak, mgr Dominiki Bobulskiej.

Na wystawie on line zorganizowanej przez Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Międzynarodowym Centrum Sztuk Graficznych, zobaczymy prace graficzek, wykładających na co dzień na uczelniach wyższych oraz upowszechniających wiedzę na temat grafiki artystycznej, które ukończyły Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Decyzja ta jest nieprzypadkowa, ponieważ są one jedną z pierwszych generacji artystek- naukowczyń, które – opierając się na swoim doświadczeniu i wiedzy – mogą kształcić nowe pokolenia studentek i studentów na poziomie akademickim. Wystawa będzie również prezentowała prace ich wielkich poprzedniczek – Heroin, które uprawiały grafikę artystyczną.

Heroiny: Zofia Stryjeńska, Maria Jarema, Janina Kraupe, Danuta Leszczyńska-Kluza, Alina Kalczyńska, Anna Sobol-Wejman, Krystyna Piotrowska, Małgorzata Żurakowska

Heroinki: Marta Bożyk, Marlena Biczak, Edyta Stajniak, Agnieszka Dutka, Halina Cader-Pawłowska, Agnieszka Dobosz, Anna Sadowska, Anna Juszczak, Dominika Bobulska, Ewelina Małysa, Joanna Janowska- Augustyn, Magdalena Uchman, Bogna Sroka-Mucha, Monika Wanyura-Kurosad, Małgorzata Stachurska, Małgorzata Malwina Niespodziewana

Kuratorka: Małgorzata Malwina Niespodziewana (w ramach autorskiego cyklu: Grafika. Kontynuacja )

Wystawa powstała we współpracy ze: Stowarzyszeniem Międzynarodowe Triennale Grafiki, Biblioteką Główną ASP w Krakowie, ASP w Krakowie, Rokiem Kobiet z ASP