POSTER CHALLENGE — WYSTAWA

GR.UP’a Grupa Grafików Projektantów Uniwersytetu Pedagogicznego i ARTzona Ośrodek Kultury Norwida zapraszają na wystawę POSTER CHALLENGE.

Wernisaż wystawy odbędzie się 13 marca o godzinie 19:00 w ARTzonie Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4 w Krakowie.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie 213 plakatów, które powstały w trakcie miesięcznego projektu POSTER CHALLENGE. Projekt miał charakter wyzwania – uczestnicy codziennie tworzyli nowy plakat, mając na uwadze wskazówki-hasła przesyłane przez organizatorów na każdy dzień z osobna oraz ograniczony do 60 minut czas pracy. Najwytrwalsi projektowali przez okrągły miesiąc.

Projekt POSTER CHALLENGE sprzyjał swobodnemu i intuicyjnemu projektowaniu. Przyjmując formę wyzwania zachęcał do zmierzenia się z materią plakatu w (nie)codzienny sposób.

Uczestnicy wystawy:

Sylwia Krachulec

Tomasz Łukaszewski

Zuzanna Ambroziak

Wystawę będzie można oglądać w dniach: 14.03–31.03.2020.

Organizatorem projektu POSTER CHALLENGE było Koło Naukowe GR.UP’a Grupa Grafików Projektantów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.